top of page
 • Kim jest psycholog ?
  Psycholog jest to osoba, która ukończyła studia wyższe na wydziale psychologii. Posiada on ogólną wiedzę na temat funkcjonowania człowieka w świecie, towarzyszących mu procesów emocjonalnych i sposobów komunikowania się. Jest osobą, która może przeprowadzać testy badające typ osobowości lub sprawność intelektualną.
 • Kim jest psychoterapeuta ?
  Psychoterapeuta jest to osoba zawodowo zajmująca się psychoterapią, która ukończyła 4-letnie szkolenie kończące się certyfikatem. Jego praca polega na regularnych spotkaniach z klientem, których celem jest wspieranie go w budowaniu satysfakcjonująych relacji, akceptowaniu i rozumieniu siebie, rozwoju i zmianie.
 • Kim jest psychiatra ?
  Psychiatra jest to lekarz medycyny, który odbył staż zawodowy i zdał państwowy egzamin lekarski. Zajmuje się przede wszystkim zaburzeniami zdrowia psychicznego. Na podstawie badania stanu psychicznego pacjenta stawia diagnozę i może zalecić leczenie farmakologiczne i/lub psychoterapeutyczne. Może wypisywać recepty na leki psychotropowe.
 • Ile trwa jedna sesja ?
  Każde indywidualne spotkanie z psychoterapeutą trwa 50 min. Spotkanie w ramach terapii pary trwa 60 min. Spotkanie w ramach terapii grupowej trwa 100 min.
 • Czym jest psychoterapia ?
  Psychoterapia to regularne spotkania dwóch osób, psychoterapeuty i klienta/pacjenta, które w głównej mierze opierają się na rozmowie między nimi. W trakcie takiej rozmowy klient opowiada o sobie tak jak potrafi i tyle ile chce. Terapeuta, korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia, pomaga klientowi lepiej zrozumieć jego świat wewnętrzny i być może zmienić te aspekty siebie, które utrudniają mu satysfakcjonujące życie. Psychoterapia to proces, w którym przy wsparciu terapeuty, celem jest ustąpienie ewentualnych objawów lub wewnętrzna zmiana, bardziej świadome i satysfakcjonujące życie zgodne z prawdziwymi potrzebami klienta.
 • Na czym polega psychoterapia Gestalt ?
  Psychoterapia Gestalt oznacza pracę z całą osobą, jej ciałem, umysłem i duchem oraz widzenie jej w kontekście, uwzględniając środowisko, w którym żyje, ludzi, którzy ją otaczają i wpływają na nią. W relacji terapeutycznej, w tu i teraz, stare sprawy, doświadczenia, utwalone schematy, które mogą powodować trudności, niepokój lub poczucie utknięcia, mogą zostać uświadomione, a to z kolei może przyczynić się do zmiany i wyjścia z tego co stare i niewygodne. Gestalt jest bardziej o tym JAK coś robimy niż DLACZEGO to robimy. Poprzez uświadomienie sobie tego JAK zdobywamy to co chcemy. JAK sprawiamy, że czujemy się źle ? Odpowiedź na to pytanie daje nam szansę na nasze nowe i lepsze JAK w świecie.
 • Na czym polega psychoterapia poznawczo-behawioralna ?
  Enter your answer here
 • Gdzie jeszcze można udać się po pomoc ?
  TELEFON ZAUFANIA CZĘSTOCHOWA 192-88, 34 366 49 88, codziennie 16-6 OŚRODEK INTERWENCJI KRYZYSOWEJ CZ-WA, ul. Rejtana 7b, 34 366 32 31 / 31 21
 • Kiedy rozważyć psychoterapię ?
  Jeśli - odczuwasz silny niepokój lub lęk - cierpisz i jednocześnie nie potrafisz określić przyczyny swojego cierpienia - przeżywasz stres związany z jakimś wydarzenem (np śmierć bliskiej osoby) - doświadczasz trudności w życiu zawodowym - masz trudności w kontaktach z ludźmi - twój nastrój jest obniżony, depresyjny - czujesz się samotny i wyizolowany - masz niską samoocenę - byłeś lub jesteś ofiarą przemocy - cierpisz na zaburzenia odżywiania - masz dolegliwości somatyczne, których źródło jest nieznane - twoje związki rozpadają lub trudno ci tworzyć relacje - masz poczucie braku kontroli nad swoim życiem i emocjami - potrzebujesz wsparcia - chcesz się rozwijać poprzez poszerzenie świadomości - chcesz budować dobre i zdrowe relacje - chcesz poprawić jakość swojego życia
bottom of page